Techtextil, Texprocess już za nami….

Świętuj Dzień Matki razem z Delia Cosmetics

Ponad 47.500 branżystów (2015: 41 826) z 114 krajów, w tym 1 160 z Polski, przybyło do centrum wystawowego we Frankfurcie nad Menem, aby odkryć najbardziej innowacyjne produkty z dziedziny tekstyliów technicznych oraz maszyn i technologii dla przemysłu odzieżowego. Na targach zaprezentowało się łącznie 1789 wystawców, w tym 40 z Polski (29 na Techtextil i 10 na Texprocess)

„Od samego wejścia do sal wystawowych dwóch wiodących imprez targowych w branży, nie mamy wątpliwości: Przemysł 4.0, inteligentne i funkcjonalne tkaniny oraz digitalizacja to aktualne trendy w przemyśle włókienniczym. Pomimo rosnącej cyfryzacji osobista wymiana opinii i kontaktów nadal jest niezbędna. W związku z tym, bardzo cieszymy się, że tak wielu branżystów przybyło na targi Techtextil i Texprocess - podsumowuje Detlef Braun, Członek Zarządu Messe Frankfurt.

Największym zainteresowaniem cieszył się system skanowania wymiarów ciała klienta za pomocą komputerowego projektora, system automatycznego cięcia, szybszego szycia i łączenia, a także wyszywania różnych części jednocześnie. Na targach Texprocess, stopień interakcji pomiędzy człowiekiem a maszyną osiągnął nowy poziom. „Targi Techtextil i Texprocess udowodniły, że przemysł tekstylno – odzieżowy jest jednym z najbardziej rentownych i najlepiej rozwijających się sektorów” – podkreślił Elgar Straub, Dyrektor Zarządzający VDMA Textil Care.

Największa grupę odwiedzających na targach Techtextil stanowiły: Włochy, Francja i Turcja, natomiast na targi Texprocess najliczniejsze grupy przybyły z Włoch, Rumunii i Portugalii. W targach uczestniczyło wielu młodych specjalistów, co również świadczy o dynamicznym rozwoju sektora. „Techtextil i Texprocess to możliwość wymiany pomysłów i opinii oraz zawarcia ciekawych kontaktów biznesowych” – podsumował Dirk Wiese, Podsekretarz w Ministerstwie Gospodarki i Energii.

Pozytywne nastroje wśród odwiedzających odzwierciedliły badania ankietowe. Aż 96 % branżystów wizytujących Techtextil była zadowolona z wizyty na targach. W przypadku Texprocess liczba ta wyniosła 97%.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne wystawy specjalne. Kluczowa wystawa „Living in Space” zorientowana na podróż w przestrzeni kosmicznej została otwarta przez astronautę Europejskiej Agencji Kosmicznej dr Reinholda Ewalda. Interaktywna wystawa ukazała cztery główne zastosowania materiałów hi-tech oraz technologie ich przetwarzania, zwłaszcza w kontekście przygotowań do misji kosmicznych. Główną atrakcją tej wystawy była możliwość odbycia wirtualnej podróży kosmicznej. Jak podkreśla Frank Salzgeber, szef Biura Programu Transferu Technologii ESA: „Kosmos fascynuje ludzi na całym świecie. Wszystkie nasze misje kosmiczne są poprzedzone wieloma latami badań i innowacjami, w których decydującą rolę ogrywają nowe materiały i technologie produkcji ”

Kolejna edycja targów Techtextil i Texprocess odbędzie się w terminie 14 – 17 maja 2019 we Frankfurcie nad Menem.

Materiały prasowe