Relacja RADOM FASHION SHOW

Światowa moda na poznańskich targach

Polska scena modowa od wielu lat mocno stawia na młodych projektantów. Jednym z miejsc, gdzie mogą się zaprezentować, sprawdzić i oczarować swoimi kreacjami, jest Radom. Miasto, które od dłuższego czasu podkreśla swój wkład w rozwój młodego designu w modzie. Radom Fashion Show, którego szósta edycja dobiegła końca, zaprezentował nam jak zawsze wysoki poziom. Absolwenci szkół, m.in. ASP w Łodzi, KSA w Krakowie, SAPU w Krakowie, UTH w Radomiu i MSKPU w Warszawie, udowodnili, że uczelnie te kształcą zdolnych ludzi.

Prezentowane kolekcje były na bardzo wysokim poziomie, odznaczały się oryginalnością i precyzyjnym wykonaniem. Były to pokazy mody, ale również obuwia i galanterii.
Przyznanie nagród nie było łatwym zadaniem, wszystkie prezentowane kolekcje zasługiwały na wyróżnienie.

Ostatecznie jury, w składzie:

Beata Drozdowska – dyrektor Łaźni, przewodnicząca jury, 
Lidia Przybylska – redaktor naczelna magazynu „Moda w Polsce”
Krystyna Joanna Szymańska – artysta i plastyk,
Profesor Ireneusz Domagała – na co dzień wykładowca na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu,
Robert Prządka – reżyser i choreograf oraz pomysłodawca projektu Designeria Trendy Show, reżyser pokazów Radom Fashion Show ogłosiło finalistą tegorocznej edycji RADOM FASHION SHOW Artura Steca z kolekcją „MIEJSKI KAMUFLAŻ”, która pod względem kolorystyki i wykonania mocno odbiegała od reszty projektów. Można śmiało powiedzieć, że był to jeden z odważniejszych projektów. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Podgórzak z kolekcją „LOOP LIFE”. Warszawski wychowanek z MSKPU pokazał ciekawe łączenia szlachetnych tkanin z dzianinami, jak również bardzo odważne asymetryczne cięcia. Trzecie miejsce zajął również wychowanek warszawskiego MSKPU, Hubert Kluge z kolekcją „GEOMETRIC LOOK”. Jego fascynujące wzory oparte na trójkątach i pastelowe delikatne kolory z delikatnymi tkaninami oczarowały publiczność.

Jury postanowiło również docenić nagrodą specjalną Międzynarodowych Targów Poznańskich kolekcję Ewy Chojnackiej „YOU TALK TOO MUCH” za bardzo ciekawe kroje inspirowane żeglarstwem i życiem na morzu.
Nagrody specjalne w postaci publikacji ufundował magazyn „Moda w Polsce”, wyróżniając kreacje Artura Steca, Arkadiusza Podgórzaka oraz Pauliny Łęckiej.

RADOM FASHION SHOW pozytywnie zaskakuje każdego roku. Ten okazał się wyjątkowy, gdyż laureaci to zdolni, młodzi ludzie, którzy wkraczają w świat mody z bardzo dobrymi wynikami na starcie.