Limitowana kolekcja LANCERTO & MR.VINTAGE w jesiennej odsłonie

Limitowana kolekcja LANCERTO&MR.VINTAGE w jesiennej odsłonie

Marka LANCERTO i autor bloga MR.VINTAGE kontynuują współpracę w sezonie jesień-zima 2017/2018. Nowa odsłona kolekcji obejmuje eleganckie marynarki i bawełniane koszule. Jest kontynuacją wiosennej edycji, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Kiedy krawieckie rzemiosło i kunszt spotyka się z pasją do klasycznej męskiej mody, powstają rzeczy doskonałe. LANCERTO, ogólnopolska marka mody męskiej, dysponująca siecią 40 salonów sprzedaż oraz Michał Kędziora, autor najpopularniejszego bloga w Polsce o tematyce męskiej mody klasycznej, stworzyli wspólną, autorską kolekcję ubrań. Prace nad nią trwały kilkanaście miesięcy. Jesienna kolekcja obejmuje cztery marynarki dwie uszyte w tkaniny 100% wełny oraz dwie uszyte z ekskluzywnie wyselekcjonowanych mieszkanek wełny i jedwabiu oraz sześć koszul 100% bawełny. Kolekcja zostanie końcem roku uzupełniona o autorskie wzory ręcznie szytych poszetek.

Limitowana kolekcja LANCERTO&MR.VINTAGE w jesiennej odsłonie

Wszystkie ubrania zostały uszyte w Polsce, przez polskich rzemieślników. W kolekcji wykorzystano wyłącznie naturalne tkaniny pochodzące tylko ze znanych włoskich tkalni o wielowiekowej tradycji takich jak: Vitale Barberis Canonico, Tessitura Monti oraz Drago Lanificio. Michał Kędziora wraz z zespołem LANCERTO wyselekcjonował tkaniny, wybrał komponenty, podszewki, rodzaj guzików i kolory nici. Odpowiadając na potrzeby wymagającego klienta, specjalnie dla kolekcji LANCERTO&MR.VINTAGE zmodyfikowano kroje marynarek, „odchudzono” je usuwając ciężkie wkłady barkowe i czyniąc jeszcze bardziej wygodnymi.

Limitowana kolekcja LANCERTO&MR.VINTAGE w jesiennej odsłonie

Zobacz co o kolekcji LANCERTO&MR.VINTAGE jesień zima 2017/2018 napisał sam autor Michał Kędziora.

Od kilku lat miałem marzenie stworzenia marynarki, która będzie komfortowa jak druga skóra i cieszę się, że znalazłem partnera, który tę wizję rozumiał i potrafił ją zrealizować. Inspiracją były dla mnie nieformalne marynarki włoskich marek, które są bardzo lekkie i komfortowe, a przy tym stylowe. Czegoś takiego brakowało mi na polskim rynku. Kluczem do sukcesu jest konstrukcja marynarki, a więc coś, czego nie widać, ale to właśnie ona w dużym stopniu decyduje o tym, czy marynarka da efekt drugiej skóry, czy będzie po prostu marynarką.

Efekt drugiej skóry udało nam się osiągnąć już przy pierwszej kolekcji (wiosna-lato), o czym świadczą bardzo pozytywne opinie klientów. Jestem przekonany, że nowe modele marynarek wzbudzą nie mniejsze zainteresowanie, bo poza bardzo komfortową konstrukcją, po raz kolejny dajemy klientom produkty dopracowane w każdym detalu. Wszystkie modele marynarek uszyliśmy
ze starannie wyselekcjonowanych tkanin od renomowanych włoskich dostawców: Vitale Barberis Canonico oraz Drago. Ich wełniane flanele w wyraziste kraty robią niesamowite wrażenie i sprawdzą się na wiele okazji. Dobrze komponują się zarówno z dżinsami czy chinosami, jak i eleganckimi spodniami z kantem.

Uzupełnieniem naszej kolekcji są koszule o podobnym charakterze jak marynarki, czyli jest w nich trochę elegancji i nieformalnego luzu. Na uwagę zasługują niezwykle miękkie tkaniny flanelowe, idealne na sezon jesienno-zimowy.