Łukasz Jemioł BASIC inspired by Warner Bros. Brands.

Koszulki z bohaterami

W nowej kolekcji Łukasz Jemioł BASIC, którą projektant zaprezentował podczas Fashion Week Poland w Łodzi, znalazły się limitowane T-shirty, inspirowane pięcioma bohaterami kultowych kreskówek Warner Bros.

To efekt współpracy projektanta z legendarną amerykańską wytwórnią filmową. Łukasz Jemioł jako jedyny polski projektant mody obecnie współpracuje z Warner Bros. Consumer Products. Wśród grafik na T-shirtach z limitowanej edycji znaleźć można znane wszystkim z kreskówek oraz filmów Warner Bros. postacie: Batmana, Supermana, Królika Bugsa oraz Strusia Pędziwiatra i Kojota.Według jakiego klucza projektant wybrał bohaterów? „Zdecydowałem, że w roli głównej wystąpią po prostu moje ulubione postacie z kreskówek i filmów. Wybrałem te, najbardziej charakterystyczne, które przez lata utkwiły mi w pamięci”.

Projektantowi udało się uniknąć dosłowności, grafiki inspirowane markami Warner Bros. zinterpretował na nowo, w duchu kolekcji BASIC. Znajdziemy więc charakterystyczne dla Łukasza Jemioła efekty farbowania i cieniowania, a także paletę kolorów dobrze znaną fanom BASIC’a – biele, szarości i czernie. Całość idealnie wpisuje się w zgodny z filozofią marki styl „urban casual”. Koszulki są już dostępne w sprzedaży.

European Licensing Company istnieje na rynku od 2005 roku i jest wyłącznym przedstawicielem Warner Bros. Consumer Products w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wśród reprezentowanych przez ELC licencji znajdują się także Cartoon Network, 20th Century FOX Consumer Products, DreamWorks Animation oraz słynne kluby sportowe: FC Barcelona, Manchester United, Juventus, AC Milan czy Real Madryt. ELC ma wielu lokalnych partnerów, którzy rozwijają produkty na potrzeby rodzimego rynku. Wszystkie projekty z wykorzystaniem grafik licencyjnych są tworzone przez samych klientów przy wsparciu specjalnie utworzonego działu ELC.

mat. prasowe European Licensing Company
fot. ŁUKASZ JEMIOŁ BASIC/Mostrami.pl