KOSSMANN wiosna – lato 2014

Marka Kossmann projektuje ubrania dla kobiet biznesu. Co to oznacza? Że w kolekcjach przeważają eleganckie sukienki, dobrze skrojone marynarki i ołówkowe spódnice. Oczywiście wszystko zawsze uszyte jest z najlepszych, włoskich tkanin.

W najnowszej kolekcji na wiosnę-lato 2014 o nazwie „Aktywna kobieta” królują lekkie płaszcze, garnitury, krótkie żakiety, szmizjerki, koktajlowe sukienki i spódnice z koła. Alternatywą dla tradycyjnych marynarek będą blezery i kardigany z lekkiego dżerseju, które nadadzą każdej stylizacji bardziej casualowego wykończenia.

Kolorystyka kolekcji oparta jest na klasycznej czerwieni, spokojnym beżu, szlachetnym granacie i najmodniejszych w tym sezonie pastelach. Urozmaiceniem jest złoto, które ciekawie podkreśla wszystkie delikatne detale. Zdecydowaną nowością są plisowania – sukienki, spódnice i bluzki, których kształt rzeźbią drobne plisy nadają sylwetce lekkości.

„Właśnie dla aktywnych kobiet robię moją modę, dla tych, które łączą życie prywatne z zawodowym i starają się w biegu zrobić wszystko czyli połączyć te dwa żywioły. Tak wygląda życie nowoczesnej kobiety” – powiedziała przed pokazem Iwona Kossmann.

Projektantka świetnie rozumie kobiecą figurę. Sukienki o geometrycznych cięciach i szlachetnych formach potrafią dodać pewności siebie a przecież tylko takie kobiety odnoszą sukces w biznesie.