Fashion Industry Days – jak zarabiać na modzie

Fashion Industry Days - jak zarabiać na modzie

Już od wieków Łódź nosiła tytuł stolicy mody. W świadomości Polaków jest miastem, które wyrosło na włókiennictwie. Obecnie tradycje odradzają się w nowym wydaniu. Co roku absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego zasilają szeregi najzdolniejszych projektantów kraju. Uznane firmy odzieżowe upodobały sobie miasto i okolice jako idealne miejsce do rozwoju. Przed nami Fashion Industry Days w Sukcesji, jedno z największych wydarzeń modowych tej jesieni w Łodzi. To, co wyróżnia je na tle innych eventów tego typu, to połączenie mody z biznesem i komercjalizacja kolekcji. Podczas trzech dni warsztatów i paneli dyskusyjnych specjaliści podzielą się ze stawiającymi swoje pierwsze kroki w świecie mody uczestnikami wiedzą dotyczącą działania branży tekstylnej oraz odzieżowej. Swoje najnowsze prace zaprezentują m.in.: duet MMC, Patryk Wojciechowski, Michał Starost, Maria Wiatrowska oraz Milita Nikonorov. Wydarzenie odbędzie się od 27 do 29 października w Sukcesji.

Fashion Industry Days - jak zarabiać na modzie

Moda na najwyższym poziomie!

To właśnie w Łodzi i okolicy powstawały największe fabryki włókiennicze oraz najbardziej znane marki odzieżowe w historii polskiej mody. Podczas trzech dni Fashion Industry Days uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w aż 19 pokazach najnowszych kolekcji, bogatej strefie atelier oraz w 10 spotkaniach ze specjalistami biznesu odzieżowego. Łodzianie będą mieli okazję przyjrzeć się pracy projektantów, zobaczyć ich kolekcje, inspiracje oraz partnerów biznesowych. Misją eventu jest integracja branży modowej poprzez stworzenie platformy rozwoju, podnoszenia kompetencji oraz wymiany doświadczeń. Wydarzenie będzie miejscem spotkań, transferu wiedzy oraz przedstawienia nowości polskiego rynku. Podczas warsztatów z praktykami, poruszane będą tak ważne tematy jak kontraktacje, aspekty techniczne oraz promocyjne marek odzieżowych. Wydarzenia mają charakter otwarty i może się na nich zjawić każdy, kogo fascynują najnowsze trendy.

Fashion Industry Days - jak zarabiać na modzie

27/10 PIĄTEK

Pierwszy dzień Fashion Industry Days będzie obfitował w cztery wartościowe szkolenia. Pierwsze z nich, pod hasłem Fundusze europejskie dla branży odzieżowej, zorganizowane zostanie przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Łodzi. Warsztaty skierowane są do wszystkich, którzy zastanawiają się w jaki sposób finansować swoją działalność w branży modowej.

Następnie wiodąca na rynku tekstylnym marka Linexim przedstawi Trendy w tkaninach. Spotkanie skierowane będzie do ludzi biznesu, jak również początkujących przedsiębiorców. Z kolei chwilę później przedstawiciel uznanej marki, „Ultramaszyna” zaprosi uczestników do świata krawiectwa. Warsztaty Od pomysłu do przymiarki pozwolą uzyskać odpowiedź na podstawowe pytanie: w jaki sposób powstaje ubranie? Poruszony zostanie temat rysunków żurnalowych oraz technicznych, procesu konstruowania pomysłu na podstawie szkicu oraz realizacji pojedynczych projektów w stosunku do produkcji masowej.

Fashion Industry Days - jak zarabiać na modzie

Ostatnim szkoleniem w piątek będzie podzielone na dwie części spotkanie pt. Marketing modowy, skierowane do właścicieli biznesów, którzy chcą zaistnieć w mediach społecznościowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. dlaczego biznes już na stałe związał się z Social Media, w jaki sposób prowadzić spójną komunikację, jak ją efektywnie prowadzić oraz czym różni się content sprzedażowy od contentu wizerunkowego.