Fashion Day Zakopane już za nami

Fashion Day Zakopane już za nami

Jeżeli święto mody o tej porze roku, to tylko na Fashion Day Zakopane. Już po raz drugi nasza zimowa stolica gościła znakomitych projektantów, artystów oraz gwiazdy rodzimej sceny.
Hotel Nosalowy Dwór Resort & Spa zamienił się na dwa lutowe dni w największą scenę fashion w Polsce. Event, którego partnerami były takie marki, jak Jaguar czy Land Rover, musiał być ekskluzywny.

Goście nie zawiedli się. Sam hotel, niezwykłe miejsce o każdej porze roku, został przygotowany w najmniejszym szczególe. Przepiękna sala utrzymana w odcieniach bieli przeobraziła się w wybieg dla modelek otoczony licznymi stolikami dla oglądających pokazy. Została też wydzielona strefa dla marek związanych z branżą, gdzie można było nie tylko spotkać się osobiście i porozmawiać z przedstawicielami, ale przede wszystkim zapoznać się z nowościami na rynku modowym. Dużym powodzeniem cieszyły się warsztaty oraz spotkania ze stylistami. A dla modelek niewątpliwie największą atrakcją były castingi i konkurs Fresh Faces World. To okazja dla młodych dziewcząt na międzynarodowy kontrakt oraz współpracę z agencjami modelek na całym świecie.

Ale to, co najważniejsze, odbywało się na scenie, której przewodniczył Olivier Janiak. To były dwa dni pokazów takich marek jak: Folk Design, Gabriel Seweryn, Vitoria Nosach, La Metamorphose, Gawor, Angelika Józefczyk, Basia Olearka, Bartosz Piławski, Litfashion. Na nas największe wrażenie zrobiły kolekcje Doroty Goldpoint, Sjofne oraz Miachała Starosta. Projekty dopracowane, odważne, zaskakujące, wyrafinowane kolorystycznie.

Oczywiście nie zawiódł duet Paprocki & Brzozowski, gwiazda wieczoru. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że zasługują na miano jednych z najlepszych polskich projektantów. Ich kolekcja wieczorowych sukien była doskonałym połączeniem delikatności, zwiewności, pięknych barw oraz szyku, którymi powinny charakteryzować się takie kreacje.

Wzruszającym momentem był występ podopiecznych fundacji Rak’n’Roll, którzy wystąpili w strojach Tomasza Jakowienko. Na żywo zaśpiewał zespół Sound & Grace.

Ale Fashion Day Zakopane to nie tylko pokazy mody i wydarzenia towarzyszące – jak mówi Wojciech Budzowski, dyrektor generalny Nosalowy Dwór Resort & Spa. „Chcemy, by wydarzenie promowało aktywnie modę i młodych projektantów w regionie i nie tylko, stąd pomysł konkursu dla wyróżniających się młodych projektantów”. Jury wraz z duetem Paprocki & Brzozowski oraz Showroomem Solna 1 wybierze twórcę, który otrzyma stypendium w Central Saint Martins w Londynie, co jest niewątpliwie ogromnym wyróżnieniem i szansą dla laureata.

Jak wiadomo, Zakopane to niezwykłe miasto. Od niedawna stało się wyjątkowe również na mapie modowego świata. Event, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć, pokazał nam, że nie zawiodło nas miejsce, a poziom przygotowania wydarzenia był szczególnie wysoki. Fashion Day może stać się stałym elementem kalendarza imprez modowych w Polsce.

Zdjęcia: Paweł Dobrzyński
https://www.facebook.com/pracowniaimago/